Netikrų pokemonų gaudynės

pokemon

 

Šiuo metu mūsų stipriai išsivysčiuso pasaulio gyventojų protus užvaldė, iš pirmo žvilgsnio nekaltas žaidimas – “Pokemon GO”, kuriuo metu žmonės keliauja į realias gatves ieškoti ten neegzistuojančių pokemonų. Dažnas jame neįžvelgia nieko blogo. Atvirkščiai, mano, kad šis žaidimas skatina išeiti iš namų, aktyviau praleisti laiką gamtoje, mieste. Bet ar tikrai tai tik nekaltas užsiėmimas?
Pasak psichologo, psichoterapeuto dr. Gintaro Chomentausko virtualios realybės mėgėjai kuria kitą realybę, kuri neatitinka tikrosios. Puiku kuomet asmuo turi užsiėmimą, bet nenormalu kuomet jis su daiktais pradeda elgtis tarsi jie būtų tikri. Toks užsiėmimas keičia tikrą bendravimą ir norą pažinti tikrą daiktų ir žmonių realybę.
Psichologas dr. Gintaras Chomentauskas atkreipia dėmesį jog išmanieji žaidimai remiasi žmonių prigimtiniais norais. Žmogus trokšta matyti daugiau, giliau, rasti dėsningumus. Taip pat kontroliuoti dalykus, kurių jis kontroliuoti negali. Kai žaidimas siūlo iliuzorinius, lengvai prieinamus kontrolės ir pažinimo elementus. Jis patenkina žmogaus poreikius, tačiau apgaulingu būdu. Išmaniųjų žaidimų manijos paveiktas asmuo žiūrėdamas į savo telefono ekraną leidžia laiką  uždarame ir keistame pasaulyje .
Daugiau šia tema siūlome pasiklausyti laidoje “Init. Žinios” čia. (žr. nuo 15:33 min.).
« Back to News